Na następny cel podróży wybrałam Malage.Będąc w tym mieście chciałabym Państwu przestawić moje dziewięć najbardziej interesujących atrakcji.Zapraszam na moje Top-9.

1.Birthplace of Pablo Picasso in Malaga

Będąc w mieście obowiązkowym punktem jest z pewnością miejsce, które to jest w bezpośredni sposób związane z osobą Pabla Ruiza Picassa. Budynek w 1983 roku został uznany jako  dziedzictwo kulturowe. Budowla mieści się w Plaza de la Mercega konkretnie w samym centrum historycznym miasta. Obszar obfituje w obiekty o charakterze zabytkowym pośród nich można wymienić arabski fort w którym znajduje się Muzeum, Teatr Rzymski oraz Zamek Gibralfaro mający do zaoferowania bajecznie widoki na Malage.

Budynek powstał w  1861 roku. Dawniej ojciec Picassa, którym był José Ruiz Blasco, w tym miejscu wynajmował całe pierwsze  piętro. Wynajem odbywał się począwszy od 1880 roku skończywszy na 1883 roku. Następnie Jose Ruiz po dostaniu propozycji zostania nauczycielem przeniosł się do Galicji z całą rodziną i był tutaj do 1895 roku. W 1998 roku mający zabytkowy charakter  budynek był przejęty przez Fundację Picassa, aby po raz kolejny zostać otwartym dzieki królowej oraz królowi Hiszpanii.

Stał się on miejscem będącym uhonorowaniem życia artysty oraz miejscem gdzie mieściła się siedziba Fundacji Picassa. Będąc w Muzeum na piętrze czeka na Państwa sala wystaw o wymiarze czasowym mająca do zaprezentowania pamiątki odnoszące się do życia artysty, interesujące fakty ukazujące aspekt kulturowy oraz codzienny. Na pierwszym piętrze warto spojrzeć na mnóstwo prac powstałych przez samego Picassa oraz jego ojca czyli Jose Ruiza Blasco. Trzecie piętro jest zarezerwowane jako biblioteka oraz  Centrum Badawczemu, w którym można spojrzeć na ogromne archiwum złożone z materiałów odnoszących się do osoby malarza oraz jego sztuki. Poza dostępną ceramiką oraz grafiką warto mieć na uwadze grafikę wywodzącą się z okresu od 1931 do 1971 kończąc na pełnych ilustracji książkach.

2.Cathedral

Cathedral jest to wizytówka miasta. Budowla prezentuje styl typowy dla najlepszego wydania budowli okresu rnesansu andaluzyjskiego. Atrakcja jest dziełem powstałym dzięki katolickim monarchom. Miejsce nosi też nazwę zwaną jako La Manquita. Owa budowla jest znana jako najbardziej istotna oraz najpiękniejsza. Wieża południowa wraz z główną fasadą niestety nie zostały ukończone. Katedra jest usytuowana w dawnym miejscu, w którym funkcjonowała dzielnica mauretańska. Prace mające na celu powstanie budowli rozpoczęły się w pierwszej połowie XVI wieku.

Budowla ma nawiązania do epoki gotyckiej oraz była zamówiona jak wcześniej wspominałam przez monarchów katolickich. Te działania miały miejsce  w XVII oraz XVIII wieku. Katedra posiada również własny piękny dziedziniec oraz cudowne ogrody. W środku warto zwrócić uwagę na odwołania do epok renesansu oraz baroku. Ciekawym aspektem są XVII wieczne stragany chóru umieszczone w nawie głównej. Ponadto wspaniałe są też dzieła rzeźbiarskie autorstwa Pedro de Mena. Będąc tutaj nie sposób pominąć kaplic których przykładem jest Kaplica Encarnación. Atrakcja jest naprawdę bardzo niezwykłym ujęciem sztuki oraz ikoną epok.

3.Gibralfalo Castle in Malaga

Zamek stanowi bardzo ważny zabytek w Maladze. Ten zabytek był kiedyś budynkiem bardzo trudnym do zdobycia. Zamek został.wybudowany w w XIV wieku i pełnił funkcje ochrony cytadeli Alcazaba, ona zaś jest połączona z nim dzięki zewnętrznej ścianie. Będąc tutaj możecie Państwo zobaczyć wspaniałą panoramę miasta oraz widoki na morze. W górnej części zamku mieści się studnia fenicka, łaźnie oraz wysoka ma 17 metrów wieża. Na paradzie jest położona część mieszkalna oraz  wieża Blanca wraz z będącym tutaj  zbiornikiem na wodę oraz innymi pomieszczeniami.

Ta atrakcja stanowi  bardzo często cel podróży przez turystów. Spacerując tutaj warto docenić historyczny wymiar miejsca. Ponadto widoki na miasto z tego punktu są wspaniałe. Pobyt tutaj warto zakończyć zwróceniem uwagi na maleńkie muzeum, w którym można spędzić cudownie czas oglądając przedmioty odnoszące się do kiedyś noszonego umundorowania żołnierzy oraz przedmiotów o charakterze historycznym. Interesujące są też przedmioty pochodzące z innych epok , to bardzo inspirująca lekcja historii do zapamiętania na długo. Tutaj też historia zamku jest bardzo ciekawa.

4.Jardin Historico- Curtural Finca de la Concepcion ,Malaga

Ogród botaniczny La Concepción stanowi niesamowite miejsce obfitujące w mnóstwo kolorów oraz pięknych roślin. Ten teren jest wprost stworzony aby będąc tutaj oddać się z przyjemnością wizycie. Oprócz tego w tym powstałym przez markizy Casa Loring  w 1855 roku ogrodzie można przeżyć wyjątkowy dzień jakim jest ślub. Wesele na tej przestrzeni uważam, że jest fantastycznym pomysłem. Ta cudowna atrakcja cały czas była poszerzana przez rodzinę Echevarría-Echevarrieta. Dzieki czemu obecnie będąc tutaj można spojrzeć na bardzo wspaniałe oraz największe kolekcje prezentujące roślinność typowo tropikalną oraz subtropikalną. Ta roślinność pochodzi z każdego zakątku na całym świecie. Wraz z nadejściem roku 1943 miejsce otrzymało tytuł „artystycznego historycznego ogródu”. Aktualnie to atrakcja o głębokim znaczeniu kulturalnym. Będąc w tym miejscu możecie Państwo odkrywać jego tajemnice wraz z przewodnikiem, wynająć miejsce jako teren typowy ale uroczystości o charakterze weselnym. Teren jest przepiękny oraz warty zobaczenia.

5.Mercado de Atarazanas

Główny rynek Malagi nosi nazwę  Mercado Atarazanas. Będąc tutaj czekają na Państwa bardzo wyjątkowe doznania smakowe. W tym miejscu jest mnóstwo bardzo świeżych oraz barwnych towarów. Na tym terenie można odnaleźć bardzo wiele inspirujących kramów. Rynek jest umiejscowiony w samym centrum Malagi. Na tym obszarze dosłownie bije serce miasta, trzeba to zobaczyć oraz poczuć. Co jest bardzo ważne to to że na w tym miejscu mogą Państwo kupić produkty w dobrych cenach. Co jest ciekawe rynek jest na pierwszym miejscu wśród szefów reustaracji którzy tutaj kupują świeże składniki do tworzenia potraw we własnych restauracjach. Rynek powstał kiedy na tronie siedział Mohomet V (1354-1391). W tym czasie  XIV-wieczna stocznia stała się bardzo niezwykłym budynkiem tamtego okresu. Wtedy ta atrakcja charakteryzowała 7 łukami mającymi kształt podkowy. Do dzisiejszego dnia jest dostępny tylko jeden z niesamowitych  łuków które to razem stworzyły ścianę frontową. Nad łukiem można dostrzec niewielkie tarcze w ilości dwóch pochodzące z okresu władania Mahometa V, a oraz napis prezentujący  język arabski brzmiący jako "Tylko Bóg jest zwycięzcą, chwała Mu.

6.Multicolored cube of museum Pompidou centre in Malag

Centrum Pompidou Málaga ma dla Państwa mnóstwo możliwości wyrażonych poprzez oferty o charakterze kulturalnym oraz muzealnym. Będąc tutaj czeka na Państwa multum doznań nakierowanych na poznanie wymiaru sztuki. W tym miejscu na terenie wynoszącym  ponad półtora kilometra odwiedzający mogą zagłębić poza Centrum Pompidou, takie miejsca jak Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Picassa, miejsce gdzie  urodził się Picasso,czy też Muzeum Carmen Thyssen. Centrum Pompidou w Maladze to pierwsza mająca charakter prestiżowy instytucja kulturalna nie licząc Francji mająca na celu wzmocnienie relacji między oboma krajami. Można ją odnaleźć w odnowionym budynku Mola Jeden z Portu zakończonym Kostką, która ma kształt zrobionego ze szkła sześcianu bogatego w wiele barw. Sześcian to symbol Malagi.

7.Rzymskie Theatre w Malaga

Teatr Rzymski w Maladze stanowi doskonały przykład na obecność na tym terenie Rzymian. Budowla została stworzona w I w.p.n. zaś oddana do użytku  III w.p.n.e. Wówczas na tronie rządził Oktawian August. Obecnie w niewielkiej odległości od ruin można odwiedzić Centrum Interpretacji, którego wymiary powierzchni wynoszą 172 m2. To wprost stworzone miejsce by poznać historię oraz interesujące fakty archeologów na temat teatru. Ruiny są wprost niesamowite. Ponadto ich wielkość kształtująca się jako  31 metrów długości oraz 16 metrów wysokości potrafi zrobić piorunujące wrażenie.Miejsce pięknie wygląda oświetlone po zmroku. Wejście tutaj jest bezpłatne.

8.Samana Santa in Malaga

Malaga to miasto, które przez jeden tydzień w roku staje się ogromnej wielkości, hucznym oraz wywodzącym się z epoki baroku teatrem. Podczas tych obchodów czekają na Państwa niesamowite widoki. WiernI, którzy na swoich barkach dzwigają figury Jezusa oraz Maryji. Wszędzie można dostrzec bogato zdobione, ogromne platformy odnoszące się do wizerunku Jezusa Chrystusa oraz Maryji. Jednak to nie wszystko. Warto też zobaczyć zakapturzonych pątników, idących pośród światła pochodni oraz świec. Całość jest zamknięta w schemacie żałobnych pieśni oraz dźwięków bębnów. Wszędzie można usłyszeć modlitewne wołania oraz pieśni. To jeszcze nie wszystko można też poczuć woń kadzideł. Wielkanoc w mieście to mieszanka skrajnych uczyć począwszy od smutku skończywszy na wzruszeniu czy też pozornie nie pasujacego śmiechu. Wielkanoc w Andaluzji to niesamowite wydarzenie, potrafi zainspirować, zaciekawić czy też można się w nim zakochać i na długo pozwolić jemu zająć miejsce w pamięci.

9.Tres Gracias Fountain and Alcazaba Castle in Malaga

Fontanna nosi też nazwę nazywaną jako Fontanna Tres Ninfas. Fontanna stanowi dzieło autorstwa inżyniera José Maríi Sáncheza. Fontanna aktualnie stoi na placu General Torrijos,dokładnie przy wejściu do parku w Maladze (na Malagueta). Fontanna posiada zrobione z marmuru w ilości trzech rzeźby z odwołaniami do mitologii greckiej. Stuktura jest złożona z liczby trzech nałożonych na siebie ciał, gdzie każde z nich ma malejącą wysokość oraz jest oddzielona poprzez  dwie miseczki. W dolnej części można ujrzeć    cokół w trójkątnym kształcie, zdobiony  figurami przedstawiającymi dzieci, które siedzą na łabędziach. Na fontannie są też widoczne zrobione z marmuru rzeźby przedstawiające nimfy zwane jako Tres Gracias o Ninfas. Nimfy mają na sobie klasyczne tuniki. Fontanna jest bardzo ciekawa.

Alcazaba to forteczny pałac, którego nazwa tłumaczona na język arabski oznacza cytadelę. Atrakcja jest bardzo interesująca ze względu na swoją doskonałość oraz historyczny wymiar. Budynek wywodzi się z czasów obejmujących okres muzułmański. Budowla jest usytuowana u podnóża wzgórza Gibralfaro, oraz zakończona jest arabskimi robotami o charakterze obronnym. W oparciu o dane arabskich historyków budowla powstała w latach 1057–1063 na polecenie osoby Badisa. Zamek był doskonałym przykładem budowli muzułmańskich które to wiele razy odnawiano. Ostatni  był on odnowiony w XX wieku. Teraz jest niesamowitym przykładem dziedzictwa kulturowego oraz archeologicznego. W budowli są też lochy gdzie kiedyś przebywały chrześcijańskie niewolnicze.

autor Miasta na weekend Top 9

Ta strona internetowa używa plików cookies. Więcej na temat cookies dowiesz się z Polityki cookies. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia dotyczące cookies w przeglądarce internetowej. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w twoim urządzeniu końcowym.