Chciałbym Państwu przedstawić dziewięć najbardziej ciekawych miejsc w Tajlandii.Zapraszam na moje Top -9.

1.Ayutthaya

Ajutthaja – to miasto położone w Tajlandii, stanowi stolice prowincji Ajutthaja,Znajduje się w odległości kilkadziesiąt kilometrów na północ od Bangkoku. W dawnych czasach była ona stolica Tajlandii.

Będąc w mieście warto zobaczyć następujące miejsca :

-Wat Phra Sri Sanphet

Świątynia ma swoje położenie na obszarze pałacu królewskiego,

- Muzeum Narodowe Chao Samphraya

Będąc tutaj mogą Państwo zobaczyć relikwie Buddy, warte uwagi są również zrobione ze złota przedmioty do których należą  rzeźby, kapelusze oraz malutkie o charakterze krolewskim regalia,

- Wat Phra Mahathat

Świątynia stanowi bardzo istotne miejsce w mieście.Świątynia pod względem upływu lat jest najstarsza.Świątynia powstała w XIV wieku.Świątynia jest kojarzona ze znajdującej się tam głowy Buddy.Owa głowa Buddy mieści się w drzewie noszacym nazwę Bodhi konkretnie można ją znaleźć w korzeniu,

- Wat Lokaya Sutharam,

- Wat Ratchaburana

Wat Ratchaburana znajduję się w dzielnicy Tha Wasukri, Phra Nakorn Sri Ayutthaya (Krung Kao), w prowincji Ayutthaya. Swoje położenie ma w małej odległości od pałacu królewskiego , mieści się w kierunku północnym od Wat Mahathat.Klasztor wywodzi się z roku  1424 roku kiedy to na tronie władze sprawował Somdet Phra Borommaracha II, 

-Wat Chaiwattanaram, 

Świątynia pochodzi z 1630 i ,, powołał ją do życia" król Pasat Thong.Miejsce charakteryzuje występowanie elementów stylu Khmerów Wat Chaiwatthanaram.W dawnym czasie Świątynia służyła do dyspozycji samego króla oraz jego rodziny.Świątynia do dzisiejszego dnia jest zachowana w niezmiernie dobrym stanie.

2.Bankok Floating Market

Będąc w Bankoku zaproponuje Państwu odwiedzenie następujących pływających rynków:

-Damnoen Saduak

Jest to bardzo popularny pływającym rynek mieszczący się  w Tajlandii.Rynek jest już stary powstał dawno.Rynek znajdą Państwo w odległości 100 km od Bankoku.Rynek jawi się jako ogromny, tutaj znajdą Państwo mnóstwo produktów spożywczych oraz mnóstwo sprzedawców w pływających łodziach.Rynek jest barwny i wręcz zachwyca kolorami.Na rynku mogą Państwo kupić np.orchidea.

- Talong Chan

Ten rynek znajdą Państwo oddalony o 12 km od Bankoku.Rynek trwa cały dzień.Ilość łodzi jest taka że można go bez wątpienia nazwać dużym rynkiem.Tutaj będą mogłi Państwo spróbować jedzenia oferowanego przez sprzedawców.

- Khlong Lat Mayom 

Rynek dzieli od Bangkoku odległość 20 km.Rynek jest mniejszy w stosunku do Damnoen Saduak.Rynek przez mniejsze rozmiary jest uroczy a widok pływających sprzedawców na długo zostaje w pamięci.Tutaj możecie Państwo zachwycić się bardzo dobrymi rybkami oraz krewetkami.

-Bang Nam Pheung

Ten targ znajdą Państwo na obrzeżach Bankoku.Rynek jest mniejszy pd poprzedników jednak ma do zaoferowania bardzo dobre i typowe jedzenie tajskie.Myślę że jedzenie jest warte spróbowania.

-Amphawa Floating Market Bangkok

Amphawa Floating Market Bangkok znajduję się w odległości  około 50 kilometrów Bangkoku.Będąc tutaj Państwo mogą oddać się przyjemności zjedzenia owoców morza oraz możecie Państwo również spróbować rejsu który da ogląd na rzekę.Cena rejsu to wydatek rzędu ok 500 THB za wycieczkę o charakterze prywatnym i zapłata około 50 THB za zbiorcza wycieczkę.

3.Grand Palace Bankok

Grand Palace, nazywany również jako Wat Phra Kaew.Pałac to niezmiennie imponujące  i do tego bardzo istotne miejsce położenie w Bangkoku.W skład kompleksu płacowego wchodzą: rezydencja będąca miejscem siedziby króla Tajlandii oraz Świątynia Główna.Kompleks ma swoje położenie na obszarze liczącym ok stu hektarów.Na owej powierzchni Państwa oczom ukażą się klasztory, kilka budynków o charakterze modlitewnym oraz pawilony o charakterze królewskim.Budowle są przepiękne jawią się jako barwne, posiadają mnóstwo elementów zrobionych ze złota.Warto zwrócić uwagę na budowle chedi w oparciu o legende tam swoje miejsce mają prochy samego Buddy.

4.Khao Yai National Park Thailand

Khao Yai National Park powstał w 1962 roku.Park pod względem obszaru stanowi trzeci Park Narodowy położony w Tajlandii.Park ma swoje miejsce prawie w większości w prowincji Nakhon Ratchasima.Park zajmuje obszar wynoszący 2168 km².Khao Yai wchodzi w skład kompleksu o charakterze leśnym nazywanego jako Dong Phayayen - Khao Yai.Park swoje miejsce ma Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.Będąc w Parku możecie Państwo zobaczyć takie ssaki jak słoń, jeleń, szczekający jeleń, gibon, niedźwiedź oraz wiele innych.W parku znajdują się ptaki w ilości ok 300 ich przykładem jest np. zółtodziób.Park mogą Państwo zwiedzać na piechotę czy jeżdżąc rowerem.Warto będąc w Parku również zwrócić uwagę na wodospady których jest tu kilka.Park jest czynny w każdy dzień tygodnia w godzinach  od 6:00 do 18:00 .

5.Phangna Bay

Zatoka Phang Nga to  zatoka Morza Andamańskiego znajduję się ona u wybrzeży Tajlandii.Zatokę odzielaja wyspy Phi Phi wyspa Phuket, oraz ląd stały mający swoje miejsce na Półwyspie Malajskim. Zatoka zajmuje obszar rzędu.ok. 400 km². Począwszy od 1981 roku obszar zatoki a konkretnie jej znaczna część podlega ochronie która daje jej Park Narodowy zwany jako Phang Nga. W zatocze swoje położenie mają wyspy których liczba sięga ok 40.Wyspy są powszechnie znane z wyjątkowego kształtu ponadto będąc tutaj nie będą się Państwo nudzić na wyspach mogą Państwo zobaczyć wiele atrakcji którymi są:

-Wyspa Khao Phong Kan aktualnie nazywana też jako James Bond Island.Swoją nazwę zawdzięcza filmowi który powstał w 1974 roku i w którym James Bond miał główna role film nosi tytuł The Man With the Golden Gun.Będąc na wyspie czekaja na Państwa atrakcje w postaci wycieczki i tu mają Państwo wybór transportu może nim być tradycyjny statek lub elegancja łódź.Będąc na wyspie warto zobaczyć przepiękna o zielonej barwie roślinność wraz z niesamowitym kolorem wody jawiacej się jako turkusowy.Wyspa jest bardzo popularna a jej umiejscowienie w Parku Narodowym Ao Phang czynią ją jeszcze bardziej wyjątkową.

6.Phi Phi

Wyspy Phi Phi – jest grupa wysp, które należą do Tajlandii, są umiejscowione pomiędzy ladem o charakterze stałym a wyspą Phuket.Wchodzą w skład prowincji Krabi. Największą pod względem powierzchni oraz  zamieszkała ciągle przez ludzi wyspą jest Ko Phi Phi Don. 

Będąc tutaj warto zobaczyć następujące atrakcję którymi są:

-Ko Phi Phi Le 

-Phi Phi Leh jest to wyspa o charakterze bezludnym znajduję  się ona w odległości  1,5 km od bardzo wysunięte w kierunku południowym od  krańca Phi Phi Don. Czekają na Państwa niesamowite klify które są pionowe.Ponadto proponuje zobaczenie plaży o charakterze piaszczystym oraz morze charakteryzujące się wyjątkowością.

-Pileh Lagoon

Laguna Pileh stanowi druga wyspę odnośnie wielkości  obszaru w archipelagu wysp Phi Phi. Będąc w lagunie czekaja na Państwa niesamowite widoki oraz możliwość pływania w wprost przejrzystej wodzie której kolor kształtuje się jako lazurowy.Ponadto piasek ma drobną strukturę i jest przyjemny.

-Phi Phi Leh jest to wyspa na której nie mieszkają ludzie a słynie ona z plaż których jest kilka.Najbardziej znana ale obecnie nie czynną dla turystów plaża jest Maya Bay.Plaża ciągnie się na długości 200 metrów.Plaża jest kojarzona z filmem w którym zagrał słynny Leonardo DicCaprio a film nosił tytuł,, Niebiańska plaża".Film spowodował większą popularność plaży Maya Bay.

-Baie de Lo Sama

7.Railay Beach

Railay Beach jest to piękno w każdym calu.Railay Beach stanowi niewielki półwyspem w skład którego wchodzą , cztery plaże.Raylay jest możliwy do zobaczenia tylko drogą wodną.Jest niedostępny drogą lodową.Będąc tutaj nie zawiodą się Państwo.Piekno plaż o białym charakterze i piasku o jasnej barwie. To wszystko stanowi cud natury.Będąc w tym miejscu warto też popatrzeć na przepiękne punkty widokowe z których rozciąga się przepiękna panorama.Miejsce jest w otoczeniu klifów powstałych  z wapienia. W Railay mogą się Państwo poruszać jedynie ścieżkami.Brak tutaj jest dróg.Miejsce to raj na ziemi bez takich pojazdów jak auta czy autobusy.Będąc tutaj musicie Państwo liczyć się z mnóstwem ludzi.Miejsce jest rajem na ziemi gdzie brak pojazdów takich jak autobusy czy samochody.

8.Similan Islands

Wyspy Similan mają swoje położenie  na Morzu Andamańskim konkretnie w kierunku zachodnim na wybrzeżu południowej części Tajlandii.W skład Archipelagu Similan wchodzą wyspy w ilości jedenastu.Wyspy noszą nazwę Koh Bangu.Każda z tych wysp ma swoje położenie w Parku Narodowym Mu Ko. Similan.Ten Park zajmuje obszar wynoszący więcej niż 140 kilometrów kwadratowych.

Wyspy Similan od roku 1982 są pod stała ochrona Parku Narodowego Tajlandii. Na wyspach jest duży nacisk na chronienie przyrody o charakterze dziewiczym.Rząd stworzył prawo które chroni owa przyrodę poprzez niemożliwość wędkowania o charakterze sportowym oraz ryboustwa które miało by charakter komercyjny.Będąc na wyspach spotkają się Państwo z niezwykła i urocza przyroda Tajlandii.Wyspy charakteryzuje obecności wyjątkowych  zwierząt do których można zaliczyć ptaki które są tropikalne, czy niektóre z gatunków gadów.Woda na wyspach jawi się jako przejrzysta o barwie niebieskiej.Będąc na wyspach proponuje Państwo oddanie się przyjemności nurkowania wśród przepięknych raf koralowych.

9.Wat Phra Thai Doi Kham Temple

Wat Phra That Doi Kham jest to swiątynia pochodząca z VII wieku konkretnie powstała w 687 roku.Świątynia ma swoje położenie na zalesionym wzgórzu wznoszącym się na peryferiach Chiang Mai.Świątynia Phrathat Doi Kham  powstała kiedy to na tronie rządziła królowa Jamdevi Lamphum.To właśnie osobie królowej oddają hołd znajdujące się wewnątrz obrazy wraz z kapliczkami.Na tych dziełach są też osoby najbliższe królowej np.jej synowie.Na pierwszym planie kiedy staną Państwo przed Świątynia row zobacza ogromny mający wysokość 17 metrów posąg Buddy.Posąg przedstawia Budde w pozycji siedzącej i po względem wielkości jest najwyższy Budda znajdujący się w Chiang Mai. Jego wielkość przewyższa jego wizerunki znajdujące się na obrazach.Będąc w tym miejscu warto też spojrzeć na dziedziniec obfityjacy w ogromne gongi oraz mnóstwo dzwonów.Atrakcją jest możliwość przez turystów usłyszenia ich dźwięku podczas uderzenia.

autor życie to ciągła podróż

Ta strona internetowa używa plików cookies. Więcej na temat cookies dowiesz się z Polityki cookies. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia dotyczące cookies w przeglądarce internetowej. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w twoim urządzeniu końcowym.